افزایش ۷۷ درصدی گردشگران در مصر
مدیر
/ دسته ها: اخبار

افزایش ۷۷ درصدی گردشگران در مصر

آمارهای رسمی منتشر شده سوی مقامات مصری از افزایش ۷۷ درصدی شمار گردشگران خارجی ورودی به این کشور در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی حکایت دارد.

به نقل از رویترز، شمار گردشگرانی که نیمه نخست سال جاری میلادی کشور باستانی مصر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند با رشد ۴۱ درصدی نسب به مدت مشابه سال گذشته به حدود پنج میلیون نفر رسیده است که این تعداد توریست درآمد شش ماهه صنعت گردشگری مصر را به رقم چشمگیر ۴.۸ میلیارد دلار رسانده است

صنعت گردشگری مصر که یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد ارزی این کشور محسوب می‌شود، از سال ۲۰۱۱ و بروز ناآرامی‌هایی که به خلع قدرت از حُسنی مبارک انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر بار با برور بحرانی جدید به تعویق می‌افتاد.

مصر در سال ۲۰۱۰ و پیش از شروع ناآرامی‌ها در این کشور میزبان سالانه نزدیک به ۱۵ میلیون توریست خارجی بود. 

در ژوئن یک حمله تروریستی در معبدی در شهر اقصر مصر که می‌توانست به قتل عام توریست‌ها منجر شود توسط نیروهای پلیس دفع شد اما پس از آن تروریست‌های داعش که در آن زمان شرق صحرای سینا را در دست داشتند، با بمب‌گذاری در یک هواپیمای روسی به مقصد مصر و کشتن ۲۲۴ نفر، گردشگری مصر را بیش از پیش با بحرانی عمیق رو به رو کردند.

پس از این بمب‌گذاری تروریستی، روسیه تمامی پروازهای خود را به مقصد مصر به حالت تعلیق درآورد و بریتانیا نیز پرواز خطوط هوایی‌اش را به مقصد شرم‌الشیخ متوقف کرد.

در نتیجه این اتفاقات شمار گردشگران خارجی در مصر از رقم ۹.۳ میلیون در سال ۲۰۱۶ به۵.۳ میلیون در سال بعد از آن تنزل پیدا کرد، اما با بازگشت آرامش به این کشور باستانی صنعت گردشگری مصر به تدریج در حال احیای مجدد و رسیدن به دوران اوج است.

 

انتهای پیام 

منبع: ایسنا 

مطلب قبلی رشد گردشگری در چین با طرح‌های خاص المپیک زمستانی۲۰۲۲
مطلب بعدی لالجین؛ شهری در همدان که بیکار ندارد
Print
233 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
persiasoft
hassan olfat
دات نت نیوک فارسی