شب زنده داری موزه ها
مدیر
/ دسته ها: اخبار

شب زنده داری موزه ها

محدود بودن ساعات تفریح در طول روز، موجب بروز مشکلاتی برای ساکنان شهرها می‌شود که از آن جمله می‌توان به افزایش حجم ترافیک و شلوغ شدن اماکن عمومی همچون مراکز تفریحی و فروشگاه‌ها نام برد.

 در سال‌های اخیر گرایش به فعالیت در ساعات از شب در شمار زیادی از شهرهای بزرگ جهان افزایش یافته و بسیاری از واحدهای تجاری، صنعتی و تفریحی به صورت شبانه روزی فعالیت میکنند.

در شهرهای امروز بخش اصلی خدمات اوقات فراغت و فعالیت‍های اجتماعی، فرهنگی بر اساس نظم زمانی ترسیم شده بر پایه ساعت کاری انجام می‍گیرد زیرا بیشتر مردم حقوق بگیرند و بنابراین ناچار به تبعیت از زمان‌های حاشیه ای کار مثل غروب‌ها یا آخر هفته و تعطیلات رسمی هستند.

این زمانبندی رفتاری، اختلال‌های کارکردی اجتماعی زیادی در زمینه‌هایی چون ترافیک، شلوغی در مراکز تفریحی و خرید و به طور کلی در زندگی روزمره ایجاد می‌کند. در این شرایط بسیاری از مردم هر روز احساس کمبود وقت می‌کنند.

محمد رضا کارگر-مدیر اداره کل موزه‌ها-، در گفت‌وگویی از شروع برنامه ریزی‌ها برای افزایش ساعات کاری موزه‌ها خبر داد و افزود: در بخش نخست و آزمایشی قرار است 2 موزه نیاوران و سعدآباد تا ساعت 22 پذیرای بازدیدکنندگان باشد.

 وی  با اشاره به احتمال افزایش قیمت بلیت ورودی موزه‌ها در آینده‌ای نزدیک،تاکید کرد: در حال حاضر این افزایش قیمت در هیات دولت در دست بررسی است.

کارگر در خصوص ساعت کار موزه‌ها در نیمه نخست سال ۹۸ گفت: موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی مانند هر سال از ساعت ۹ تا ۱۸ فعال هستند.

 

انتهای پیام

منبع: ایرنا

مطلب قبلی سهم مردم ایران از روز جهانی جهانگردی
مطلب بعدی «سفر قسطی» چه شد؟
Print
63 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
persiasoft
hassan olfat
دات نت نیوک فارسی